Místo: Přeštice Pro: všechny Sraz: pátek 25. 11. 2022 v 16:05 na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni před tunelem ze Šumavské ulice, odkaz na mapu https://mapy.cz/s/doputakobe Konec: neděle 27. 11. 2022 cca v 15:40 (příjezd vlaku v 15:39) na Hlavním vlakovém nádraží v Plzni před tunelem ze Šumavské ulice, odkaz na mapu https://mapy.cz/s/doputakobe
Vyrazíme do Přeštice, kde budeme ubytováni v klubovně tamních vodáckých tomíků.
S sebou:
– spacák a karimatku, pořádné oblečení (ne moc, ne málo), pláštěnku, šátek, přezůvky, hygienické potřeby (kartáček, pasta, toaletní papír); kdo má, tak na sebe oddílové tričko a oddílový šátek
– pevné naimpregnované (nepromokavé) a pohodlné boty, v krajním případě kecky a gumovky – z nádraží půjdeme po mokrých loukách
– alespoň litrovou lahev na pití (pevně uzavíratelnou!, často pak sušíme batohy), lanko, sešit, tužku, malý batůžek na výlet
– ešuš nebo plastovou misku, lžíci, plecháček nebo plastový hrneček
– vše bude mít každý sbaleno do jednoho batohu, nikdo neponese nic v ruce!!! – kvůli rekonstrukci lávky přes řeknu Úhlavu bude cesta do klubovny dlouhá cca 3 km, děti musí cestu zvládnout s batohem samy – zabalte pouze nutné věci
– batohy balte společně s dětmi – nechte je to zabalit ideálně samotné
Strava:
– páteční večeři bude mít každý z domova (opravdu jenom to, co děti sní k této jedné večeři (např. chleba s něčím bohatě stačí), misky s nakrájeným ovocem nebo zeleninou nebo tři řízky opravdu nesní, nedávejte víc jídla, musíme ho poté vyhazovat) – sušenky, ovoce i zeleninu na víkend zajistíme, děti toho mívají jinak opravdu hodně
– ostatní jídlo budeme vařit a připravovat společně z nakoupených zásob (případné alergie, prosíme, včas nahlaste)
– k pití bude k dispozici voda, šťáva a čaj
Ubytování:
– ubytováni budeme v klubovně přeštických tomíků
Cena:
– 500 Kč, zahrnuje ubytování, stravu a jízdné – předáte v obálce společně s kartičkou pojištěnce (stačí i kopie) nejdéle do úterý 22. 11. 2022 (případně individuálně po domluvě)
Účast i neúčast je nutné nahlásit nejdéle do úterý 22. 11. 2022 pomocí odkazu v emailu.
Batoh by měl:
– mít objem cca 8-10 litrů
– být definován jako dětský (pánský nebo dámský nebude mít tak nastavitelné popruhy a bude velký)
– mít pás přes prsa, aby dětem nepadal, klidně i kolem pasu
– být dětem pohodlný
– mít široké nosící popruhy na ramena (nesmí být šňůrkový, který se zařezává a padá)
Batoh by měl:
– mít objem cca 30-40 litrů
– být definován jako dětský (pánský nebo dámský nebude mít tak nastavitelné popruhy a bude velký)
– mít boční pásky na stažení, aby se dal zmenšit
– mít pás přes prsa, aby dětem nepadal
– mít pás kolem pasu, který půjde utáhnout (slouží pro odlehčení)
– mít možnost připnout na něj z venku karimatku
– být dětem pohodlný
Batohy si děti musí zkusit, nekupujte ho naslepo. Je ideální, když si ho dítě zkusí v rámci rodinného výletu. Batoh zkrátka nesmí být nepříjemný na nošení.
Pro správné sbalení batohu existuje několik zásad. Je důležité rozložit váhu nákladu efektivně a zajistit, aby se batoh pohyboval co nejméně. Těžké předměty by měly být umístěny blíže k tělu a ve střední části batohu, zatímco lehčí věci mohou být umístěny dále od těla.
Jak správně sbalit batoh | 4camping.cz
Výběr vhodného batohu: Začněte s výběrem batohu odpovídajícího velikosti a kapacitě pro váš výlet. Batoh by měl mít dostatek prostoru pro všechno vybavení, ale zároveň by neměl být příliš velký, aby nebylo těžké ho nosit.
Rozdělení věcí: Rozdělte si vybavení podle důležitosti a četnosti použití. Například spacák a karimatka by měly být umístěny na dně batohu, zatímco věci potřebné během dne by měly být snadno dostupné.
Spacák a karimatka: Složte spacák na dno batohu, aby se těžiště nacházelo blízko těla a usnadnilo se tak nošení. Karimatku upevněte ideálně z boku batohu. Karimatka stačí obyčejná pěnová, je totiž lehká. Nafukovací jsou pohodlné, ale těžké a při spaní venku se snadno propíchnou.
Oblečení: Složte oblečení tak, aby zabralo co nejméně místa. Naskládejte je nad spacákem. Ujistěte se, že oblečení je čisté a suché, aby se zabránilo vlhkosti a nepříjemným pachům.
Pláštěnka, šátek, hygienické potřeby: Tyto položky umístěte do vnějších kapes batohu nebo do prostoru nad oblečením. Díky tomu budou snadno dostupné, pokud budete potřebovat ochranu před deštěm nebo se osvěžit.
Lahev na pití: Upevněte lahev na pití pomocí speciálních kapes na bocích batohu nebo do vnitřních kapes. Ujistěte se, že je dobře uzavřená, aby nedocházelo k úniku pití.
Ostatní vybavení: Umístěte zbylé položky, jako je lanko, sešit, tužka, čelovka a malý batůžek na výlet, do prostoru nad oblečením nebo do vnějších kapes batohu. Ujistěte se, že jsou dobře připevněny a neohrožují rovnováhu batohu.
Kontrola a vyvážení: Před zavíráním batohu zkontrolujte, zda jsou všechny položky dobře umístěny a zabezpečeny. Ujistěte se, že těžiště batohu je vyvážené a že nic nevisí na vnějších stranách.
Zavření batohu: Po zabalení všech věcí pečlivě zavřete batoh a přizpůsobte popruhy tak, aby byl pevně připevněn k vašemu tělu. Ujistěte se, že žádná část batohu nevisí volně, což by mohlo způsobit nerovnováhu a nepohodlí během nošení.
Je dobré mít pláštěnku přímo určenou pro batoh. Pokud nemáte, nezapomeňte spacák a oblečení zabalit do nepromokavého obalu.
Na akce, kde se očekává sucho a méně kilometrů mohou děti vyrazit klidně v keckách. Ale v případě, že očekáváme deštivé počasí nebo mokrý terén (mokrá tráva, sníh), tak je nutné, aby děti měly tzv. trekové/outdoorové boty. Těchto bot je veliké množství, ale stačí, když budete shánět prostě trekové/outdoorové boty.
Obecně by boty měly:
– být trekové/outdoorové, nepromokavé
– být dětem pohodlné
– být pořádně vyzkoušené
– mít možnost nosit je i s tlustšími ponožkami
Kdo je zvyklý na barefoot, tak pořádně naimpregnovat.
Občas se stane, že děti, které mají špatné boty, mají mokré nohy po pár stech metrech a nohy je pak hned bolí nebo nastydnou.
Kalhoty a bundy
Obecně by kalhoty a bundy měly:
– být co nejméně promokavé
– být pohodlné
– mít možnost si pod ně vzít nějakou další vrstvu (kalhoty např. legíny, podvlíkačky, atd.)